Najpopularniejsze podłoża ogrodnicze

Zakładanie ogrodów wymaga stosowania specjalistycznych produktów, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – ziemia wrzosowa i kora

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować zachwycające rośliny, dlatego szalenie istotne jest dobranie wysokiej jakości składników. Chcesz, żeby na Twoim dachu wyrosła imponująca roślinność, która wytrzyma niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów mieszanek ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie różnych rodzajów minerałów. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. ziemia darniowa, węgiel brunatny, minerały sztuczne, torf. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, zawartością składników mineralnych i skalą zasadowości.

Podłoża ogrodnicze – substraty wymagające i ekstensywne

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest współcześnie niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można wysiewać również krzewy. Wymaga on niesamowitej dbałości i nie może być zastosowany na mocno skośnych dachach. Przeszkodą do jego zastosowania jest również duże obciążenie dachu. Natomiast podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak rojniki, skalnice i trawy ozdobne. Chcesz hodować rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych dachach.