Zakładanie i utrzymanie trawników – nawadnianie i regeneracja

Zielony trawnik prezentuje się elegancko i upiększa posesję. Na rynku istnieją podmioty, które profesjonalnie zajmują się zakładaniem trawników. Jakie podmioty korzystają z ich pomocy i jakie usługi wykonują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – Lolium perenne i wierzchlina zwyczajna

Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zarządy zieleni miejskiej, ogrody pałacowe, firmy prywatne czy gminy, które posiadają wielkie powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika stosuje się wiele rodzajów roślin, wśród których wyróżniamy kostrzewę trzcinową, mietlicę psią czy wierzchlinę łąkową. Bardzo często stosowana jest również trawa rozkładana, która zapewnia prawie natychmiastowe efekty. Jaki gatunek trawy jest najlepszy? Wszystko zależy od spodziewanych rezultatów, rodzaju posesji oraz wielkości przestrzeni. Gatunki rozkładane sprawdzają się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – równiarki laserowe i rekultywacyjne

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o tereny zielone stosują specjalistyczne narzędzia, które pomagają wykonać wszystkie prace. Zalicza się do nich np. siewniki, ładowarki, samochody do transportu ziemi oraz wiele innych praktycznych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników przebiegają o wiele szybciej. Bardzo istotne jest również nawadnianie trawnika, które często odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych zraszaczy. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stracił swój dawny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. pogoda lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można skaryfikację, zwalczanie mchów czy włókowanie, trawnik znowu wygląda estetycznie.