Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz nabyć znaki BHP, odwiedź tę stronę

Na terenie naszego kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Obecnie kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego znakowania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są również instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są również w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Doskonale poradzi sobie z tym każdy.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]