Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Jeśli chcesz nabyć kolczyki srebrne, odwiedź ten adres

Wybierając kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, to jak się prezentują czy materiał wykonania, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzły wykaz najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje duża wygodę noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nakładamy szalików, czapek ani odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak prostszy w zakładaniu, z powodu rozchylanej klapce z tyłu. Często używa się ich przy kosztowniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach dość rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie tego typu kolczyki panie nabywają najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]