Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Szukasz dobrej oferty kursu modelowania 3D? Nie zwlekaj! Wystarczy kliknąć tu.

Świat grafiki nieustająco się rozwija i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne metody na rzecz tworzenia swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Komputery dają twórcom nie tylko wolność wykonywania grafik 2D, ale też odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się w tej chwili wielkimi kosztami – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest zupełnie darmowy.

Nauka modelowania 3D samemu jest frustrująca

Obsługę dowolnego programu można opanować we własnym zakresie, jednak proces ten trwa wtedy dłużej i często bywa bardzo frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które niedawno poznali Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta wskazując elementy, które należy poprawić i proponując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, by był on prowadzony w jak najmniejszych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży filmowej i gier wideo

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością poszukiwaną i docenianą zwłaszcza w branży projektowej, filmowej i gier wideo. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera więc sporo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne prace, które później można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu amatorzy oraz artyści chcący poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności bądź znaleźć nowe drogi ekspresji.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]