Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Dowiedz się więcej o digital painting Photoshop.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jaki software można użyć?

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako narzędzie do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak m.in. Corel Painter, Krita czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane temperą, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

Zasadniczo uczenie się digital paintingu toczy się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak by dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania i najważniejsze techniki korzystania z pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]