Jak przygotować się na trekkingi?

Trekkingi - tu poznasz bezkonkurencyjną ofertę

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej tego typu kwalifikacje – w wielu pasmach wytyczono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeśli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też obecność dobrego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w bardzo trudnym terenie, co powoduje, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na śliskich trasach – a na wysokich górach spotkać je można także latem. Na stromych podejściach przydatny będzie też czekan. Do korzystania z tych narzędzi niezbędne są właściwe kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Trekkingi w Europie i nie tylko

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi górołazy chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Broad Peak i K2.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]