Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji zawodowych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy lub Lhotse

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]