Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych doznań niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Podróżników wabią przede wszystkim sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowne przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zrobić zapas leków przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]