Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Nie czekaj! Wybierz kompleksową ofertę! Trekkingi w dobrej cenie.

Górskie wycieczki mogą przybierać wiele form. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z doskonałą sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, dużym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, a także Alpy. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]