Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktywnych wyprawach? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop starają się zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne przygotowują ciekawe propozycje wypraw dla aktywnych.

Szansa na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – wyprawy dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chciałyby poznać rozmaite regiony naszej ojczyzny oraz świata od całkiem nowej strony. Program takich podróży jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których przeciętny urlopowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na ganku dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to także doskonała okazja, żeby nabyć przydatne kwalifikacje, bo nieraz łączy się ze instruktażami niezbędnymi do poznania zasad przetrwania w określonym obszarze. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w razie lawiny. Warto też zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wycieczki – dokąd można się wybrać?

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najważniejsze wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade również podczas wyprawy do Nepalu albo na Wyspy Komodo.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]