Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania, który jest w Polsce popularny od ponad wieku i nadal znajduje nowych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń niż pływanie, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Rafting po Dunajcu to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w wiele przeszkód i zakoli podaruje wiele niezapomnianych emocji.