Hosting dla firm – przeczytaj zanim wybierzesz usługodawcę

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na bezpieczeństwo i szybkość

Hosting, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, szybki, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (w chmurze, współdzielony, VPS, lub dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinna cechować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się słabą jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Istotne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.