Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Główną przesłanką, przez którą na witrynę online może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych groźnych sankcji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie zbyt dużej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Łamią one reguły rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez grupę Google, gdyż manipulują miejscem witryny w rezultatach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci artykułów promujących naszpikowanych wieloma frazami. Szerzy się także zjawisko kupowania linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną odkryte, a to wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czsem aż o 30 podstron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że gdy na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o przywrócenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej firmy SEO. Specjaliści momentalnie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie doświadczonym firmom.