Skitury – wycieczki po górach na nartach

Dowiedz się więcej o skiturach.

Większa część osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam z reguły tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Intensywne, a zarazem niezwykle satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych sztampowym odpoczynkiem w drewnianym, górskim domku i sporadycznym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich czaru w trakcie dość wyczerpujących, ale niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Chcesz wiedzieć, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników skitur są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa będzie właściwa do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]