Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam też obce problemy prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z którym do nas przychodzi. Ważne jest, żeby już przy inicjującym spotkaniu w sposób kompleksowy, klarowny i zrozumiały przedstawić oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku proponujemy wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały bliskich członków rodziny, wymaga subtelnego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi bliskimi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich wypadkach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.