Prawo pracy w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii prawnej

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania, jak i rozwiązania. Udzielana przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również ochronić ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest coraz większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest działanie w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny w roli pełnomocnika Pracownika

Równie często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezzasadnego zwolnienia czy chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy wiążą się z ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji Klienta staje się sporym wyzwaniem.