Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Jednym z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, macierzyństwem i ojcostwem czy władzą rodzicielską.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań każdego Klienta szczególnie w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. Staramy się wówczas zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć sposób na zakończenie jej ugodą. Takie podejście wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą bezstronną, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę tylko pod kątem prawnym.