Akcesoria motocyklowe – które na pewno Ci się przydadzą?

Szukasz akcesoriów motocyklowych? Zobacz tutaj.

Jazda na na motorze to czysta radość. Istnieją metody na to, by podróż jednośladem dawała jeszcze więcej frajdy, a równocześnie była dużo bardziej komfortowa oraz bezpieczna bezpieczniejsze i dużo bardziej komfortowe. Pomogą w tym specjalne akcesoria, w które każdy kierowca powinien wyposażyć swoją maszynę. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest duży i znajdą się tu zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią wygląd motocykla. Wybraliśmy kilka najciekawszych oraz najbardziej przydatnych.

Akcesoria motocyklowe – deflektory przekierują nurt powietrza w inną stroną

Im szybciej jedziemy, tym bardziej natężony i mocniejszy nurt powietrza jest kierowany w stronę twarzy kierowcy. Wiąże się to licznymi niewygodami. Mocny podmuch wiatru przyczynia się do szybszego odczuwania zimna. Powietrze o dużej prędkości podnosi również poziom hałasu docierający do kierowcy i powoduje, iż na osłonie kasku rozpryskują się insekty, co zauważalnie obniża widoczność. Można tymczasem zapobiec takim sytuacjom montując deflektor, który skieruje pęd powietrza w górę.

Inne użyteczne akcesoria motocyklowe

Uchwyt dla pasażera

Kierowcy często przewożący pasażerów muszą zadbać o ich bezpieczeństwo oraz komfort. W takim wypadku niezbędny będzie dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zagwarantuje mu większą stabilność niż tylne rączki.

Crash pady oraz tank pady

Podróż motocyklem niestety jest nierozłącznie związana z groźbą wypadku. Spokojny i ostrożny styl prowadzenia jednośladu w znacznym stopniu redukuje to ryzyko, ale nie usuwa go całkowicie. Oprócz ochrony samego kierowcy, trzeba zatroszczyć się także o osłonę pojazdu. W tym pomogą crash pady i tank pady, czyli drobne odbojniki, zakładane na wielu częściach motocykla (m.in. na osi wahacza bądź na zbiorniku paliwa). Pochłaniają one dużą część energii podczas upadku, a równocześnie zapobiegają potencjalnym zarysowaniom lakieru.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]