Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Nie poszukuj już więcej! Tu zaopatrzysz się w biżuterię z turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych kamieni dostępnych na świecie. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem ekskluzywności. Produkowane są z niego broszki, wisiorki oraz klipsy, które idealnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor turkusu w największym stopniu wpływa kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze nadmienić, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne. Według niektórych jest bowiem amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma lata

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o uszkodzenia. Warto także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią zmatowić turkus. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]