Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Zamów bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów wysokiej jakości – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też uda i łydki, lub kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]