Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o srebrna biżuteria sklep internetowy, uzyskasz na www.bizutik.pl

Jest z nami od stuleci i pomimo pojawienia się wielu nowych wzorów, w istocie mało ewoluowała. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także pozwala na oddanie swojego ja. Nic więc dziwnego, że biżuterię tak samo chętnie noszą panie i mężczyźni, dzieci oraz ich rodzice, ludzie z różnych klas społecznych. Bez względu na to, jakie projekty cenimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z podobnych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, by wytrzymały przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Czemu warto kupić srebrną biżuterię?

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie to, iż jej używanie daje szansę uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć również o jego atrakcyjności, która idzie w parze ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele lat, ale powinniśmy odpowiednio je konserwować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – łatwo ją porysować lub uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]