Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

Więcej o kombinezonie motocyklowym.

Jazda na motocyklu łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nieraz także z odczuwalnym brakiem komfortu. Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie niektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Kombinezon na motocykl bądź specjalne spodnie wraz z kurtką zahamują odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie potencjalnego wypadku z pewnością obniżą możliwość doznania różnego typu kontuzji. Tak niemniej jednak będzie tylko wtedy, gdy kupimy dobry ich model. Co warto zatem kupić? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – wariant jedno- czy dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiemy w tym wpisie.

Dla kogo jednoczęściowy kombinezon na motor?

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl wybierają najczęściej partycypujący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, a także osoby z rzadka podróżujące na odległych trasach bez dłuższych przystanków. Gwarantują one maksymalny poziom ochrony w razie wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem wygody ich ubierania, ale i wykonywania w nim czynności innych niż jazda, np. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa dużym problemem. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, zdecydowanie powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Daje on odpowiednią w większości przypadków protekcję, a zarazem można go swobodnie ściągać i ubrać.

Kombinezon motocyklowy – nie tylko typ jest istotny

Krój kombinezonu na motocykl to jednak nie wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Tak samo ważny jest materiał, z którego jest on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy z reguły specjalne tekstylia i skórę. Kombinezony skórzane dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale znakomicie zabezpieczają w razie upadku. Należy jednakże podkreślić, iż niektóre tekstylia – na przykład kevlar – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a przy tym lepiej „oddychają”.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]