Duży wybór wisiorków srebrnych

Szukasz wisiorków srebrnych? Odwiedź tę stronę

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.