Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]