Główne cechy anteny DVB T

Jeśli chcesz kupić antenę naziemną, zobacz tu

W przeważającej większości domostw znaleźć można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym urządzeniem, należy zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się także niezwykłą wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy kupić. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]