Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Jeśli potrzebujesz soli różowej himalajskiej, koniecznie wejdź na ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej pożywna aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą śliczny element dekoracyjny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]