Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Jeśli chcesz zamówić lonżę jeździecką, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Lonża to przyrząd cyklicznie wykorzystywany w trakcie nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie poleca się je kupować?

Typy i funkcja lonży dla konia

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w czasie lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle oraz dosiadem. Zwierzę jest prowadzone po zarysie koła, a lonża jest stosowana do kontroli reakcji konia. Sprzęt ten wykorzystują także cyrkowcy oraz woltyżerzy do szlifowania technik i asekuracji wykonywanych trików. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana podczas ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku służy do ćwiczenia młodych zwierząt i zapewnienia im stosownej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć produkty popularnych firm?

Rozległe spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach online oferujących profesjonalny sprzęt w dobrych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże jeździeckie od znanych producentów – między innymi Waldhausen, Kerbl czy Harrys Horse. Chciałbyś kupić lonżę jeździecką w brązowym, błękitnymlub czerwonym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade zapewnia ogromny asortyment artykułów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych użytkowników. W sklepie obecne są lonże wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowy zaczep, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]