Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie satelitarnej

Dowiedz się, gdzie nabyć antenę SAT

Zdecydowana część z nas posiada we własnym domu telewizor. Pomimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial bądź dokument telewizyjny. Aby odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą obecnie zakupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment najczęściej konsumenci stosują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych warunków pogodowych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co poza anteną SAT jest konieczne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, by bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba też zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]