Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Uzyskaj więcej informacji o ofercie Cafessima na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Aktualnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]