Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kask jeździecki znajdziesz na http://tinyurl.com/y8m4brul

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]