Kolczyki z ametystami

Szukasz ametystów? Sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Kanadzie, Urugwaju i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.