Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Dowiedz się, gdzie zamówić kontenery KP

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również zdemontowane elementy drzwi i okien – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]