Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Chcesz zamówić żel antybakteryjny do rąk? Sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty, które powodują groźne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest niezbędna. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często używane jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu dań z mięsa (przede wszystkim z drobiu), mleka czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]