Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Jeśli potrzebujesz bagażników dachowych, odwiedź tę stronę

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]