Rodzaje kontenerów na odpady

Dowiedz się więcej o kontenerze otwartym na ekombud.pl/kontenery-rolkowe/

Część odpadów nie powinno trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają podczas wszelkiego typu remontów i prac budowlanych, jak również odpadów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednak wyniknąć komplikacje związane z składowaniem i przewozem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do magazynowania oraz transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są też kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, takie jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla jakich przedsiębiorstw?

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są różne firmy. Wśród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywózki gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Udostępniają je one klientom, a po napełnieniu transportują do punktu legalnego ich składowania lub utylizacji.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]