Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Więcej o środkach antyseptycznych na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków do dezynfekcji z reguły znajdziemy alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]