Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych i okiennych. W większości z nich zakupimy również wszelkie niezbędne akcesoria, czyli kółka z żabkami, karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe oraz rozety. W jednym sklepie będziemy w stanie złożyć pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, ale nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, ponieważ robione są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a także w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na zamówienie – jak wymierzyć

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.