Środki do konserwacji drewna – rodzaje i zastosowanie

Chcesz zamówić środki do ochrony drewna? Sprawdź verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się konserwować nimi meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie używany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także wiele innych elementów. Tymczasem środki używane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na uszkodzenia i eksploatację. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]