Środki do usuwania farby olejnej – działanie

Jeśli chcesz kupić środki do czyszczenia elewacji, odwiedź ten adres

W ostatnim czasie problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo przybrał na sile. Z reguły mają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto często hasła te niosą treści rasistowskie lub obcesowe. Nic zatem dziwnego, iż administratorzy lub właściciele budynków czynią wszystko, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być użycie środków do czyszczenia elewacji.

Działanie preparatu do czyszczenia elewacji?

Działanie takich preparatów opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że preparaty tego typu pozwalają na mycie także bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla środowiska oraz ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na nałożeniu ich na fasadę obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka lub dużego pędzla. Po co najmniej godzinie środek należy spłukać wodą bądź opłukać myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszystkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to przede wszystkim elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu okaże się przydatny także posiadaczom sklepików, domów jednorodzinnych czy firm. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]