Zalety drzwi zewnętrznych drewnianych

Potrzebujesz drzwi drewnianych? Sprawdź www.oknostol.com.pl.

Drzwi zewnętrzne pełnią kilka funkcji – chronią dom przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, zabezpieczają przed włamaniem się złodziei oraz izolują od harmidru docierającego z dworu. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Z jakiego powodu warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe drewniane – solidność oraz komfort termiczny

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne ze względu na swoje właściwości oraz solidność od lat cieszą się dużą popularnością. Drewno wygląda doskonale i da się je wykończyć na różne sposoby. Prawidłowo wykonane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż koszty ogrzewania są o wiele niższe, a mimo wszystko w pomieszczeniach odczuwamy komfort termiczny. Wybierając drzwi do mieszkania wypada wziąć pod uwagę modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Szczególnym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoim parametrom – nie odkształcają się i trudno je uszkodzić, dlatego wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi zewnętrzne posiadają uszczelki najnowszej generacji.

A może drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe na wymiar?

W sprzedaży znajdziemy również drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w przypadku niestandardowych otworów drzwiowych. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla inwestorów, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeśli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje indywidualne wzory na zamówienie, a równocześnie gwarantuje kilkuletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych można umieścić rewelacyjnie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, trzeba też uwydatnić inne przymioty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej wyposaża się je w systemy antywyważeniowe, dlatego wyłamanie ich jest utrudnione. Zapewnia to lokatorom wysoką ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone także wielopunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg aluminiowy lub drewniany. W toku wytwarzania współczesnych drewnianych drzwi wejściowych stosuje się najlepszej jakości impregnaty, które zabezpieczają ich powierzchnię przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]