Zalety ekspresu do kawy Jura

Dobranie odpowiedniej kawy nie zapewnia otrzymania doskonałego naparu. By zadowolić gości wyjątkowym smakiem kawy, powinniśmy postarać się o właściwą technikę zaparzania, jak również ekspres, który umożliwi otrzymanie odpowiedniego ciśnienia i temperatury wody. Wiedzą o tym specjaliści marki Jura, bo od niemal stulecia proponują nam świetne ekspresy, które mogą być użytkowane tak przez entuzjastów dobrej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Czemu jednak warto wybrać ekspresy tej marki? Jakie atuty ma ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt właściwy dla naszych potrzeb i uniknąć problemów w jego eksploatacji?

Ekspres do kawy Jura dla koneserów

Jura znana jest przede wszystkim z uwagi na produkowane przez nią ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci często sięgają po produkty tej marki, bo okazują się niezawodne, a ich budowa pozwala na otrzymanie wszystkich rodzajów kaw – również tych wymagających spienienia mleka. Marka Jura opracowała dla profesjonalnych baristów wiele modeli ekspresów, które zgrupowane są w parę linii – na przykład GIGA PROFESSIONAL, XJ oraz XS, zaś każda z nich wyróżnia się innym zużyciem mocy oraz opcjami zaparzenia naparu.

Ekspres do kawy Jura dla wszystkich

Mimo, że sporo ekspresów marki adresowanych jest do profesjonalnych baristów, ekspres Jura bez problemów może być również wykorzystywany w domu. Zwłaszcza, że w jej katalogu czeka na nas wiele urządzeń, które stworzone są właśnie do użytku w mieszkaniu. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z serii
E, A lub ENA, bo cechują się prostą obsługą i wieloma opcjami pozwalającymi na przygotowanie świetnej kawy. Warto też wspomnieć, iż Jura oferuje również sprzęty, które umożliwią zrobienie bardziej nietypowych rodzajów tego napoju oraz konserwację urządzeń.