Zastosowanie ręcznie formowanej cegły klinkierowej

Cegły elewacyjne to uznany element budowlany, który pełni funkcję dekoracyjną, jest wyjątkowo wytrzymały, a jednocześnie sprawia, że dom odróżnia się od pozostałych. Dlaczego cegła ręcznie formowana jest tak popularna i gdzie się ją stosuje? W jakich barwach produkowany jest ozdobny klinkier?

Cegła klinkierowa – stosowanie

Naturalne cegły klinkierowe wywołują zachwyt swoim oryginalnym designem i mogą być użyte zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Cegły elewacyjne znakomicie ozdabiają domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich porowata powierzchnia doskonale sprawdza się w przypadku nieruchomości utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża trwałość i świetnie radzi sobie ze zmiennymi temperaturami. Klinkierówka może też być stosowana na ścianach wewnątrz domu, jak również do obudowania kominka lub wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu – możliwości jest wiele!

Klinkierowa cegła elewacyjna – bogactwo kolorów

Klinkierowa cegła na elewację charakteryzuje się odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, niską nasiąkliwością oraz trwałością, co sprawia, że jest chętnie stosowana w budownictwie. Parametry techniczne to jednak nie wszystkie atuty, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej kolory pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień pomarańczu, czerwieni, brązu, żółci, beżu, a po dodaniu glinki o kontrastowej barwie także wiele innych, łącznie z niebieskim czy różowym. Taka elewacja wygląda wyjątkowo i sprawia, że dom jest niepowtarzalny!