Gdzie znajduje zastosowanie wzmacniacz kanałowy

Szukasz wzmacniacza kanałowego? Skieruj się na ten adres.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy oglądać telewizję naziemną. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczową rolą jaką pełni jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się jak działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do niestandardowych zastosowań

U dystrybutorów znajdziemy mnóstwo aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór kanałów telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych nietypowych. Montowane są na terenach, na których sygnał jest bardzo słaby. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w niektórych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich obudowa sprawia, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz nieruchomości – sprawdzają się w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – trzy dedykowane filtry kanałowe

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – takich jak VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od rodzaju urządzenia ma również 3-4 specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami aktywnymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają odrębne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]