Multiswitch kaskadowy – zastosowania

Szukasz multiswitcha kaskadowego? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja jest funkcjonalna, świadczy wiele parametrów. Powinna rzecz jasna być solidna i gwarantować dużą czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo istotna okazuje się możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością wykonywania skomplikowanych robót – przez to inni abonenci nie mogliby bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, przez które powiększenie sieci jest łatwe oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli konieczne będzie powiększenie instalacji – na przykład wtedy, gdy kolejny odbiorca zamówił usługę – wystarczy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości złączy dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego typu posiadają osiem wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 złączami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych obiektach trzeba rzecz jasna wykorzystać moduły o większej liczbie złączy. Bardzo ważna jest także separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze rzutuje bowiem na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to istotne zwłaszcza w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]