Niezawodne kable RTV

Dowiedz się więcej o kablach RTV na www.telmor.pl

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału TV czy internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą osiągalne będzie transmitowanie danych do kolejnych węzłów oraz gniazd. Ze względu na to, jak są one ważne, ekipy montujące instalacje starannie dobierają używane przez siebie kable. Ich dobór potrafi stać się powodem dużych problemów – wszak zależnie od warunków powinniśmy wykorzystać inne przewody. Ważna jest także ich niezawodność, gdyż sieci powinny posłużyć przez co najmniej kilkanaście lat użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Kable RTV – jaki rodzaje odróżniamy?

Najchętniej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – dzięki nim dostarcza się impulsy internetowe, telewizyjne i połączeń głosowych. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Oprócz tego stosowane są też kable koncentryczne, których używa się w szczególności do przesyłu sygnałów o małej mocy. Tego typu przewody wykorzystywane są przede wszystkim do dostarczenia danych bezpośrednio do klientów.

Jak kupować kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego powodu firmy zakładające tego typu sieci zazwyczaj stawiają współpracę ze sprawdzonymi sklepami. Dobierając kable RTV od dobrego sklepu zyskujemy pewność, iż składająca się z nich instalacja będzie w każdym wypadku niezawodna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który sam wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je gwarancją oraz świadczy porady w razie problemów – przecież to producent powinien najlepiej znać jego kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]