Sklep z falownikami

W celu efektywnego wykorzystania falownika, powinniśmy wybrać właściwą wersję. Chociaż osobom mniej obytym w tej dziedzinie może wydaje się to trudnym zadaniem, jeśli zastosujemy się do paru porad, nie powinno być przyczyną większych trudności. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Zastosowanie falowników

Największe znaczenie ma dobór falownika właściwego dla danej maszyny. W przypadku małych silników, sprawdzą się i falowniki o małej mocy, jednak do napędzania na przykład wentylatorów kopalnianych zaleca się sięgnąć po falowniki o większych możliwościach.

Jak będą zasilane falowniki?

Informacje o tym, jakiego zasilania potrzebuje konkretny napęd można znaleźć na jego obudowie. Część urządzeń pracuje jedynie w trybie jednofazowym, w przypadku innych zaś jesteśmy w stanie użyć różnych typów przemienników.

Wybieraj jedynie solidne falowniki

Od sprawności przemienników zależy nie tylko efektywność zasilanej za ich pomocą aplikacji, ale też bezpieczeństwo jej użytkowników. Dlatego przy ich wyborze musimy dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnej firmy – nierzadko jest świadectwem jakości tych produktów.

Nie tylko falowniki

Praca przemienników okaże się o wiele efektywniejsza, jeśli rozszerzymy je sięgając po odpowiednie dodatki. Największe znaczenie mają enkodery, które pozwalają precyzyjnie ustalić prędkość obrotową osi. Warto także zainwestować w panele, sprawiające, że obsługa przemienników jest prostsza.