Stacja czołowa – urządzenie do zbiorowego odbioru sygnału

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz stację czołową.

Stacja czołowa to moduł, który służy do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To centralny element, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie podzespoły budują razem dobrze funkcjonującą całość. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to urządzenie wykorzystywane w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transportuje ona sygnał do poszczególnych urządzeń. Jednym z zasadniczych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Można ją sprawnie zaprogramować przy pomocy specjalnego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – sprawny system antenowy

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania większe wydatki. Gros części składających się na stację czołową wyposażona jest też w osobne sloty USB, które pozwalają na wprowadzenie dowolnej zawartości. Moduły można swobodnie łączyć, uzyskując całościowy system antenowy.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]