Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu DVB T

Oglądanie telewizji jest dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej herbaty oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że korzystnym rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną albo też tuż przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się także w przypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on sygnał jedynie wybranych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego zalecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]