Atuty okien drewnianych

Drewniane okna najczęściej wybierane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny materiał daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest istotną zaletą tego typu elementów. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowe piękno naturalnego surowca

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który buduje materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, barwę bądź rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, może być więc doskonałym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał daje olbrzymie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując wyjątkowe formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budynków, doskonale spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobroczynnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dopisać fakt, że jest wiele dobrych sposobów wydłużania trwałości okien z drewna, jak również fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo łatwy i nie zagraża ekosystemowi. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia niż okna wykonywane z PCV czy plastiku.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]